نرخ کلیک برای کمپین ها

نرخ کلیک (CTR) به نسبت کاربرانی که روی یک لینک خاص کلیک می کنند به تعداد کل کاربرانی که یک صفحه، ایمیل یا تبلیغ را دیده اند گفته می شود. که این نسبت معمولا برای اندازه گیری موفقیت یک کمپین تبلیغاتی بکار می رود. مانند کمپین های وب و ایمیل.

کار با نرخ کلیک برای کمپین ها فوق العاده است. اولین نمایش آنلاین آگهی که برای AT&T در وب سایت HotWired در سال 1994 به نمایش در آمد. که نرخ کلیک آن حدود 44% بوده است.

هدف

هدف نرخ کلیک این  است که بتوان نسبت کلیک به نمایش را برای تبلیغات آنلاین و ایمیل مارکتینگ اندازه گیری کرد. به طور کلی بالاترین نرخ CTR بیشترین تاثیر بازاریابی را بر روی کمپین ها و آوردن افراد به وب سایت شما دارد. اکثر وب سایت های تجاری طراحی شده اند تا یکسری از رفتار ها را مشخص نمایند، مانند: خرید کتاب، خواندن اخبار یا مقاله، تماشای ویدئو و یا موسیقی یا جستجو برای پرواز. مردم به ندرت برای تماشای آگهی وارد یک وب سایت می شوند، و یا برای دیدن تبلیغات به تماشای تلویزیون می نشینند.

ساختار

نرخ کلیک به تعداد کلیک شدن روی تبلیغ تقسیم بر کل نمایش گفته می شود. (تعداد دفعاتی که تبلیغ نمایش داده می شود ):

نرخ کلیک = کلیک (#) / نمایش (#)

تبلیغات آنلاین CTR

حال اگر این مقیاس را بخواهیم به درصد تبدیل کنیم آن را در 100 ضرب می کنیم. به عنوان مثال اگر یک بنر 100 بار تحویل داده شده است (100 نمایش) و یک کلیک دریافت کند پس درصد نرخ کلیک آن 1% خواهد بود.

زمانی که بنر تبلیغات برای اولین بار شروع بکار کند، غیر طبیعی نیست که نرخ کلیک آن بالای پنج درصد برود. در حال حاضر نرخ کلیک به طور متوسط نزدیک به 0.2 یا 0.3 درصد است. در اکثر موارد نرخ کلیک 2% بسیار موفق به شمار می رود. اگرچه این نرخ به شدت به شرایط و تبلیغ بستگی دارد. میانگین نرخ کلیک در دهه 1990 حدود 3% بوده که در سال 2002 به حدود 0.4% – 2.4% رسیده است. در حالی تبلیغ کنندگان در حال افزاش پرداختی برای افزایش ctr سایت خودشان هستند. به همین دلیل با پرداخت های پایین نمی توان به مقدار زیاد در این زمینه رسید.

تبلیغات مدرن از نمایش بنرها عبور کرده اند. موتور جستجوهای مشهور مانند بینگ و گوگل به تبلیغ کنندگان این اجازه را می دهند تا تبلیغات را کنار نتایج جستجوهای این موتورهای جستجو به نمایش در بیاورند. این تبلیغات شامل لینک ، متن، تلفن، آدرس و یک صفحه نمایش محصولات می تواند باشد.به علاوه این گونه تبلیغات به کسانی نمایش داده می شود که به دنبال آن محصول هستند و برای پیدا کردن محصولی خاص در موتورهای جستجو گوگل و بینگ جستجو می کنند. و مانند بنرهای تبلیغاتی به تمام کاربران نمایش داده نمی شود. که این خود با عث افزایش CTR می شود. زیرا اینگونه تبلیغات در تعیین کاربران هدفمند عمل می کنند. اینگونه تبلیغات به شکل Pay Per Click هستند.

نرخ CTR ایمیل

ctr in google adwords
نرخ کلیک ایمیل ها به تعداد کلیک روی لینک ایمیل های دریافت شده به صفحاتی که وارد آن ها می شود می گویند.

نرخ کلیک ایمیل به شکل نهایی درصد نمایش داده می شود، و از تقسیم تعداد کلیک ها بر تعداد پیغام های ارسالی به دست می آید.

بیشتر ایمیل مارکتینگ ها برای فهم تاثیر بازاریابی و موفقیت از اندازه گیری هایی نظیر open rate، bounce rate و سایر اندازه گیری ها برای کمپین ها استفاده می کنند. به طور کلی،  CTR ایده آلی وجود ندارد. این متد اندازه گیری بر اساس نوع ایمیل، تعداد ارسال ایمیل، و لیست کسانی که به آن ها ارسال می شود و اینکه چگونه با مخاطبان شما می تواند ارتباط بر قرار کند و بسیاری از عوامل دیگر می تواند متفاوت باشد. حتی زمان های خاصی از روز نیز می تواند این نرخ را تغییر بدهد. در روزهای جمعه این نرخ کلیک ایمیل، از سایر روزها تقریبا بیشتر است.

هر ساله مطالعاتی برای تاثیر بیشتر نرخ کلیک در ایمیل مارکتینک انجام می شود.

منبع : شرکت طراحی سایت پارسایا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *